Yılbaşı Hediye Alışverişini Yapmamış Olanlara Duyurulur

2016 yılında yapılacaklar listende “artık işlerimi son dakikaya bırakmayacağım” diye bir madde olabilir. Ama hala 2015’teyiz, yılbaşına iki gün kaldı ve sen hala alman gereken yılbaşı hediyelerini almadın tabii ki. Neden mi? Çünkü erteledin ya da bu soğukta kim alışverişe gidecek dedin ya da tamamen unuttun. Gel gör ki Perşembe akşamı arkadaşının ev partisine elin boş gidemezsin. İnternetten sipariş versen de iki gün içinde eline ulaşıp ulaşmayacağı belli değil. O yüzden sen hiç yorulma, rahatça koltuğundaki köşene geç ve bırak istediğin hediyeyi kapıp getirelim.

KapGel’den en iyi şekilde yararlanman için sana birkaç önerimiz de var elbet.

Kime, hangi mağazadan, ne almak istediğini biliyorsan tek yapman gereken uygulama üzerinden o mağazayı bulmak ve menüden ya da özel sipariş üzerinden ürünü sipariş etmek. Eğer aradığın mağazayı listede bulamıyorsan Canlı Destek bölümümüzle irtibata geçebilirsin (menü ikonuna bastığında Destek diye göreceksin veya ana sayfada ne lazım bölümünde arama yaptıktan sonra yönlendirileceksin). Canlı Destek bölümündeki arkadaşla alışveriş yapmak istediğin mağazanın ismini ve teslimat adresini paylaş. Eğer mağaza teslimat bölgendeyse Canlı Destek yardımıyla özel sipariş üzerinden siparişini rahatlıkla verebilirsin.

Özel Sipariş bölümünün nasıl çalıştığını anlatan kısa videomuz da burada.

Eğer kime ne alacağını bilmiyorsan ama hangi mağazadan alışveriş yapmak istediğini biliyorsan, o mağazanın KapGel’deki menüsüne ve kendi websitelerine bakarak ürün seçebilir, daha sonra KapGel üzerinden özel sipariş bölümünden sipariş verebilirsin. Ne alacağına dair hiçbir fikrin yoksa Canlı Destek’e danışabilirsin. Misal, ben geçen gün davetli olduğum Noel yemeğine gitmeden 2 saat önce bebeğe ne hediye alınır diye gezindiğim bebek sitelerinde satılan ürünlerin yarısının bile ne için kullanıldığını anlayamadıktan sonra Canlı Destek’e başvurdum. Hem anneye hem babaya hem de bebeğe aynı mağazadan hediye almak istiyorum ve kime ne alacağıma dair hiçbir fikrim yok dedim. Tüm kararsızlığıma rağmen bıkmadan usanmadan bana yardımcı olan sevgili Canlı Destek sayesinde D&R’dan hem bebeğe oyuncak hem de annesine bir kitap aldım. Baba için seçimimi şaraptan kullandım dolayısıyla onu gidip kendim almam gerekti.(Yalan söylüyorum – onu da market getirdi. Unutmayın, KapGel alkol ve ilaç siparişi alamıyor)

Bu arada Canlı Destek’in nasıl çalıştığını anlattığımız videomuz da burada.

31 Aralık günü geldiğinde bile hala alman gereken hediyeleri almadıysan stres yapma. KapGel 1 saat içinde kapına getireceği için işi son dakikaya bırakma huyunu sonuna kadar zorlayabileceğin bir durum söz konusu. Fakat tavsiyemiz evden çıkmadan 1 saat önceye bırakma. Çünkü bazen istediğin ürün teslimat bölgendeki mağazada bulunmayabilir, yeni bir ürün seçmek ya da farklı bir mağazadan yeni bir sipariş vermek durumunda kalabilirsin.

Sadece yılbaşı gecesini beraber geçireceğin kişilere değil diğer sevdiklerine de hediye vermek istiyorsun ama önümüzdeki iki gün içinde onları ziyaret edecek vaktin yok. Yapacağın şey çok basit. KapGel uygulamasını açıyorsun. Ayarlar bölümünden hediye göndermek istediğin arkadaşının adresini ekliyorsun. Ana sayfaya dönüp, en üstte halihazırda görülen teslimat bölgenin (misal Akaretler) üstüne dokunuyorsun, aşağıdaki seçeneklerden arkadaşının adresine denk düşen teslimat bölgesini seçiyorsun. İstediğin ürünü sipariş edip onun adresine gönderiyorsun. Unutma, KapGel 1 saat içinde hediyeyi arkadaşına ulaştıracağı için bu işlem gerçekleşirken arkadaşının evde olması gerekiyor.

İstanbul dışında hatta yurtdışında yaşayanlar da Türkiye’deki sevdiklerine KapGel üzerinden hediye gönderebilirler. Onların da yapmaları gereken yine adres bilgilerine gönderecekleri kişinin adresini girmek ve KapGel’in hediyeyi götürmesini beklemek. Yurtdışında yaşayanlar saat farkını unutmasınlar ama.

Ben bu yıl zaten her şeyi olan dostlarıma hediye almaktansa ihtiyacı olanları sevindirmek istiyorum dersen, dilediğin hayır kurumunun adresini adres bilgilerine girip, o kuruma hediye gönderebilirsin.

Eğer kafana takılan bir şey olursa 0212 234 74 76’dan bize ulaşabilirsin.

Şimdiden hepinize keyifli bir yılbaşı gecesi ve harika bir 2016 dileriz!

Recent Posts