Sıkça Sorulan Sorular

KapGel hakkındaki bilmek istedikleriniz burada
Tam olarak ne yapıyorsunuz?

İhtiyacın olan hemen hemen her şeyi senin için satın alıyor ve ayağına getiriyoruz.

Kahve, yemek, market, alışveriş, teknoloji, hizmet, tatlı, kişisel bakım gibi farklı kategorilerde yer alan markalardan ihtiyaç duyduğun ürünü seçiyorsun ve Kapgel ekibimiz senin için gidip satın alıyor ve en fazla 1 saatte sana getiriyor.

Uygulamada yer alan markalarda bulamadığın ürünlere ihtiyacın olduğunda “Özel Sipariş” bölümünde neye ihtiyacın olduğunu belirterek Kapgel ekibimizi yönlendirebilirsin. Sipariş vermek istediğin markayı, [email protected]‘a e-mail atarsan, en kısa zamanda uygulamamıza yüklemek üzere Kapgel ekibi çalışmaya başlayacaktır.

Siparişini alıp getiren Kapgel ekibimiz bazen siparişi netleştirmek için seni arayarak teyit alabilir ya da seni ürünün fiyatı, mağazanın müsaitliği gibi konularla ilgili bilgilendirebilir.

Her sipariş için fiks hizmet bedeli, otomatik olarak sipariş anında tahsil edilmektedir.

Menüde istediğim ürünü/yemeği bulamıyorum, ne yapmalıyım?

Bu durumda “Özel Sipariş” seçeneğini kullanarak istediğiniz ürünleri yazarak belirtebilirsiniz. Özel sipariş seçeneğini kullanmanız için sepetinizin boş olması gerekmektedir. Sepetinizde özel sipariş varken menüden ürün ekleyemezsiniz fakat menüden eklemek istediğiniz ürünü de özel sipariş olarak girerek sipariş verebilirsiniz.

Siparişinizi alıp getiren KapGel ekibimiz bazen siparişi netleştirmek için sizi arayarak teyit alabilir ya da sizi ürünün fiyatı, mağazanın müsaitliği gibi konularla ilgili bilgilendirebilir.

Özel sipariş opsiyonunun herhangi bir ek maliyeti yoktur ve sabit hizmet bedeli ile ücretlendirilirsiniz.

Özel sipariş verirken dikkat etmeniz gereken nokta siparişin hizmet verdiğimiz teslimat bölgeleri içinde temin edilebilir olmasıdır.

KapGel’deki ürünlerin fiyatı nasıl belirleniyor?

KapGel’de restoran ya da mağazanın kendi fiyatları gösterilir. Ürünlerinizi restoran veya mağazadan kendiniz gidip almanız ile Kapgel’den almanız arasında herhangi bir fiyat farkı olmamaktadır. Menü de gördüğünüz fiyatlar değişiklik gösterebilmekte olup, siparişinizin nihai fiyatı ürünün satın alınması sonrasında netleşecektir. Siparişiniz toplam bedelini ve siparişinize ait fişin fotoğrafını satın alma işlemi sonrasında sistemimiz üzerinden görebileceksiniz. Sipariş tesliminde ürün fişi size teslim edilecektir.

Menüdeki fiyatlar güncel midir?

Menüde gördüğünüz fiyatlar değişiklik gösterebilmekte olup, siparişinizin nihai fiyatı ürünün satın alınması sonrasında netleşecektir. Siparişinizin toplam bedelini ve siparişinize ait fişin fotoğrafını satın alma işlemi sonrasında sistemimiz üzerinden görebileceksiniz. Sipariş tesliminde ürün fişi size teslim edilecektir.

Sipariş olarak kabul etmediğiniz ürünler neler?

Yasa gereği alkol, sigara ve ilaç taşıyamıyoruz. Ayrıca motorsiklet ile taşınması mümkün olmayan hacim ve ağırlıktaki ürünleri sipariş olarak alamıyoruz. Dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de özel sipariş verirken, siparişin hizmet verdiğimiz teslimat bölgeleri içinde temin edilebilir olmasıdır.

“Sürpriz” kategorisinde ne var?

“Sürpriz” kategorisi KapGel olarak sana günlük veya haftalık yapacağımız sürprizleri kapsamaktadır. Bedava veya indirimli ürünlerin bulunacağı bu kategorideki kampanyalar esnasında her kullanıcımız 1 adet sipariş hakkında sahip olacaktır. Kampanyalar ayrıca stoklarla sınırlıdır.

Siparişim nasıl paketleniyor?

Paketleme her zaman alışveriş yaptığınız markaların kendisi tarafından yapılmaktadır. KapGel ekibimiz ürününüzün size en iyi şartlarda ulaşmasını sağlamak için paketleme işleminin en uygun şekilde yapıldığından emin olacaktır.

KapGel ekibi geldiğinde ben evde olmazsam ne olacak?

Ekibimiz sizi yerinizde bulamazsa sizi telefonla arar. Sizden gelen yönlendirmeye göre bekleyebilecek zamanı varsa siz gelene kadar bekler ancak diğer üyelerimizin siparişlerini geciktirmemek için beklemesi mümkün olmayan durumlar da olacaktır. Eğer size ulaşamazsa iade edilebilen ürünler mağazaya iade edilir.

Siparişim ne kadar süre içinde bana ulaşır?

KapGel ekibi, en fazla 1 saat içinde siparişlerinizi bulur, satın alır, paketletir ve size ulaştırır. Nadir de olsa restoranda ya da mağazada yoğunluk yaşandığı için geç kalmaları durumunda sizi arayarak haber verirler.

Siparişimin durumunu takip edebilir miyim?

KapGel uygulaması içinde “Siparişlerim” ekranından siparişinizin hangi aşamada olduğunu eş zamanlı olarak takip edebilirsiniz.

KapGel’de kişisel bilgilerim güvende mi?

KapGel sitesi ve uygulaması hazırlanırken son teknoloji yazılımlar kullanılmıştır. Ziyaretçilerin alışverişlerini %100 güvenle gerçekleştirmesi için gereken SSL ve her türlü güvenlik sistemi KapGel’de kuruludur. Kredi kartı bilgileriniz, Global ölçekte ve Türkiye özelinde PCI DSS Level 1 seviyesinde sertifikasyon belgesine sahip olan İyzico‘nun güvenli altyapısında saklanmaktadır.

Kredi kartı bilgilerimi nasıl saklıyorsunuz?

Kredi kartı bilgilerinizin güvenliği için SSL ve her türlü güvenlik sistemi KapGel’de kuruludur. Kredi kartı bilgileriniz, Global ölçekte ve Türkiye özelinde PCI DSS Level 1 seviyesinde sertifikasyon belgesine sahip olan İyzico‘nun güvenli altyapısında saklanmaktadır.

Kredi kartı bilgilerim neden kaydediliyor?

KapGel’den verdiğiniz siparişlerde, sepetinize eklediğiniz ürünlerin toplam bedeli, ürünler dükkandan sizin adınıza satın alındığında belli olmaktadır. KapGel hizmet bedelini ödemek için sisteme girdiğiniz kredi kartı bilgileriniz, ürün bedelini yine sizin onayınız sonrasında tahsil etmek amacıyla sistemde güvenli bir şekilde kaydedilmektedir.

Ödemeyi nasıl yapacağım?

Hizmet bedelimiz KapGel ödeme sistemi üzerinden sipariş anında online olarak otomatik alınmaktadır.

Ürün bedeli, KapGel ekibimiz siparişinizi satın aldıktan sonra onayınıza istinaden online sistem üzerinden alınmaktadır. Uygulama üzerinden siparişinizin toplam bedelini ve fişinizin fotoğrafını görerek teslimat sırasında ürün bedeli onayını verebileceksiniz.

Kredi kartı bilgileriniz SSL sertifikası ile en yüksek seviyede, Global ölçekte ve Türkiye özelinde PCI DSS Level 1 seviyesinde sertifikasyon belgesine sahip olan İyzico‘nun güvenli altyapısında saklanmaktadır. Kredi kartı bilgilerinizi daha sonraki siparişleriniz için tek tıkla ödeme gerçekleştirmek üzere, İyzico güvenlik altyapısında saklayabilirsiniz.

Siparişimin maliyeti ne olacak?

Her siparişiniz için sizden sabit bir hizmet bedeli alıyoruz.

Nakit ödeme yapabiliyor muyum?

KapGel siparişleriniz için nakit ödeme kabul edilmemektedir. Tüm ödemelerinizi yüksek güvenlik önlemleri ile korunan online sistemimiz üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartı bilgileriniz SSL sertifikası ile en yüksek seviyede, Global ölçekte ve Türkiye özelinde PCI DSS Level 1 seviyesinde sertifikasyon belgesine sahip olan İyzico‘nun güvenli altyapısında saklanmaktadır.

Siparişimin bana gelmesi için minimum bir sipariş tutarı var mı?

Minimum bir sipariş tutarı yoktur. Canınız ne isterse, ne kadar isterse o şekilde sipariş verebilirsiniz. Canınız sadece favori restoranınızdan bir çorba çektiyse tek bir çorba söyleyebilir veya ojeniz bozulduysa tek bir oje sipariş edebilirsiniz.

Siparişim onaylanmaz ise, hizmet bedeli iade ediliyor mu?

KapGel’den verdiğiniz siparişin içerisinde yasaklı ürün olması veya siparişinizin taşıma kapasitemiz dışında olması durumunda ne yazık ki siparişinize onay verememekteyiz. Bu durumda ödediğiniz hizmet bedeli eksiksiz olarak iade edilecektir.

Ürünümü nasıl iade edebilirim?

KapGel’den verdiğiniz siparişlerde, ürün fişiniz siparişiniz ile birlikte size teslim edilecektir. Eğer satın aldığınız üründen memnun kalmazsanız, ilgili dükkan/mağaza ile iletişime geçerek ürününüzü iade edebilirsiniz.

Siparişimi iptal edebilir miyim?

Siparişinizin ödemesi henüz gerçekleşmedi ise 0 (212) 234 74 76 numaralı çağrı merkezimizi arayarak siparişinizi iptal edebilirsiniz. Ödemesi tamamlanmış ürünün iadesi ise mağazanın iade şartlarına göre gerçekleştirilir. Ödeme işlemi tamamlanmış ve iadesi mümkün olmayan siparişleriniz için iptal işlemi gerçekleşmemektedir. İptal edilen siparişler için hizmet bedeli iade edilmez.

Hangi bölgelerde hizmet veriyorsunuz?

KapGel ekibimiz şu anda İstanbul’da Beyoğlu, Şişli, Beşiktaş, Maslak, Ataşehir ve Kadıköy ilçelerinin tamamına hizmet vermektedir. Ekibimiz büyüdükçe yeni semtler ve şehirlerde de yer alacağız.

Eklenmesini istediğin bölgeyi KapGel uygulaması içinde “Teslimat Bölgesi -> Diğer” adımıyla oylayıp seçebilirsin. Böylece en çok oy alan bölgeyi hemen eklemek için KapGel ekibi olarak çalışmaya başlayabiliriz.

Çalışma saatleriniz nedir?

KapGel ekibimiz haftanın her günü İstanbul’un her iki yakasında 08:00 – 22:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Uygulama içerisindeki referans kodu ne işe yarar?

Hem senin hem de arkadaşlarının KapGel avantajlarını yakalaması için, referans kodunu arkadaşların ile paylaşabilirsin.

Uygulama içerisindeki referans kodunu arkadaşın ile paylaşırsan ve arkadaşın KapGel’e bu referans kodu ile üye olursa arkadaşının bir gönderisi bizden bedava! Arkadaşın ilk siparişini kullandıktan sonra da bu sefer senin 1 gönderini biz karşılıyoruz.

  • Uygulama içerisindeki sol menünün en altındaki referans kodunu arkadaşların ile paylaşıyorsun.
  • Paylaşılan kodu kullanarak KapGel uygulamasını indirip üye olan her arkadaşının ilk KapGel siparişinin hizmet bedeli ücretsiz oluyor.
  • Arkadaşın ilk KapGel siparişini yaptıktan sonra bu sefer sen bedava gönderim hakkı kazanıyorsun.
  • Ne kadar çok arkadaşını davet edersen, o kadar çok bedava gönderim kazanabilirsin. Arkadaş davette limit yok!
Siparişlerimi kim alıp getiriyor?

Ahmet, Hakan, Merve KapGel takımının özel olarak eğitilmiş üyelerinden sadece bazıları. Senin için sipariş verdiğin ürünü en hızlı ve kaliteli şekilde temin ederek ihtiyaçlarına çözüm buluyor.

Müşteri hizmetleri hangi saatler arasında çalışıyor?

Müşteri hizmetleri ekibimiz Pazar günleri hariç her gün 08:00 – 22:00 saatleri arasında çalışıyor. Müşteri hizmetlerine uygulama içindeki canlı sohbetten veya 0 (212) 234 74 76 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz ya da [email protected]‘a e-mail atabilirsiniz.

www.kapgel.com web sitemizden canlı chat ile veya uygulama içerisinden gene canlı chat ile de Müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Bahşiş vermeli miyim?

Tamamen sana kalmış. Bahşiş vermene gerek yok ancak sunulan hizmetin bahşişe değer olduğunu düşünüyorsan tabi ki verebilirsin.

KapGel ekibine nasıl katılabilirim?

Sana daha iyi hizmet verebilmek için çalışan ekibimiz her geçen gün hızla büyümekte, sen de bu yenilikçi ekibin bir parçası olmak istiyorsan öz geçmişini [email protected] adresine gönderebilirsin.

Siparişimi nasıl veririm?

Apple ve Android uygulamalarımız ile hizmet vermeye başladık. App Store ve Google Play Store üzerinden KapGel uygulamamızı indirerek siparişlerini hemen verebilir, en fazla 1 saat içinde de ihtiyaçlarına kavuşabilirsin.

Sipariş vermek istediğim markayı uygulamanızda bulamıyorum, ne yapmalıyım?

Sipariş vermek istediğiniz markayı, [email protected]‘a e-mail atarsanız, en kısa zamanda uygulamamıza yüklemek üzere KapGel ekibi çalışmaya başlayacaktır.

Özel sipariş seçeneği ne işe yarıyor?

Kahve, yemek, market, alışveriş, teknoloji ve diğer kategorilerde istediğiniz markayı ya da ihtiyaç duyduğunuz ürünü bulamazsanız “Özel Sipariş” seçeneğinden istediğiniz markayı ve ürünü yazarak belirtebilirsiniz.

Siparişinizi alıp getiren KapGel ekibimiz bazen siparişi netleştirmek için sizi arayarak teyit alabilir ya da sizi ürünün fiyatı, mağazanın müsaitliği gibi konularla ilgili bilgilendirebilir.

Özel sipariş opsiyonunun herhangi bir ek maliyeti yoktur ve sadece fiks hizmet bedeli ile ücretlendirilirsiniz.

Özel sipariş verirken dikkat etmeniz gereken nokta siparişin hizmet verdiğimiz teslimat bölgeleri içinde temin edilebilir olmasıdır.

Seçtiğim restoranın menüsü yok, siparişimi nasıl vereceğim?

Bazı restoranların menüsü henüz sistemde yer almamakta. Bu durumda “Özel Sipariş” seçeneğini kullanarak istediğiniz ürünleri yazarak belirtebilirsiniz. Örneğin orta boy laktozsuz latte diye belirtirseniz KapGel ekibimiz size kahvenizi hemen getirecektir.

Özel sipariş seçeneğini kullanmanız için sepetinizin boş olması gerekmektedir. Sepetinizde özel sipariş varken menüden ürün ekleyemezsiniz fakat menüden eklemek istediğiniz ürünü de özel sipariş olarak girerek sipariş verebilirsiniz.

Birden fazla sipariş verebilir miyim?

Aynı sepete farklı markalardan ürünler ekleyemezsiniz fakat dilerseniz birden fazla sipariş verebilirsiniz. Siparişleriniz farklı markalardan olduğu takdirde her sipariş için hizmet bedeli ayrı olarak alınmaktadır.

Sipariş miktar ve ağırlıklarında ne gibi kısıtlamalar var?

KapGel olarak motor ve bisiklet kuryeler ile siparişler mekanlardan satın alınıp sana ulaştırılmaktadır. Bu yüzden “Mesafeli Satış Sözleşmesi” 8.madde de belirtilen kuralı kapsayan siparişler tek bir seferde taşınabilmektedir.

  • Boyutları 10cm x 10cm x 10cm ebadından fazla ve/veya ağırlığı 5 kg’dan fazla olan ve/veya değeri 199TL’den yüksek olan Ürünler ve/veya gönderim uzaklığının 5 KM’den fazla olduğu siparişler hizmet kapsamı dışındadır. Belirtilen taşıma limitlerini aşan Ürünler’e ilişkin siparişler Kapgel tarafından kabul edilmez.

Bu kural çerçevesinde örneğin 5 adet Kahveden fazla siparişi KapGel olarak kabul edemiyor ve iki farklı siparişe bölüyoruz.

Hizmet bedeli sepetimde bulunan ürün sayısına göre değişiyor mu?

KapGel’den verdiğiniz siparişlerde, sepetinizin büyüklüğüne veya sepetinizdeki ürün adedine bakılmaksızın sabit hizmet bedeli ödersiniz.

Verdiğim siparişi değiştirebilir miyim?

KapGel ekibi siparişinizi satın almadan önce değişiklik yapabilirsiniz. Eğer sipariş satın alındıysa ne yazık ki siparişi değiştiremiyoruz. Siparişinizle ilgili bir değişiklik yapmak isterseniz 0 (212) 234 74 76 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Siparişimi iade edebilir miyim?

Eğer doğru siparişi getirdiysek ürünü iade kabul edemiyoruz ancak faturanız sizde olacağı için satın alınan markanın iade şartlarına bağlı olarak ürünü markaya iade edebilirsiniz. Siparişinizi verdikten sonra hizmet bedeli iade edilmez. İade işlemleriyle ilgili olarak 0 (212) 234 74 76 numaralı çağrı merkezimizi arayabilir veya [email protected]‘a e-mail atabilirsiniz.

Üyelik ve Sipariş şartları nelerdir?

Sözleşmelere aşağıdaki adreslerden ulaşabilirsiniz:

Üyelik Sözleşmesi: http://www.kapgel.com/uyelik-sozlesmesi/

Mesafeli Satış Sözleşmesi: http://www.kapgel.com/mss/

Ön Bilgilendirme Formu: http://www.kapgel.com/obf/

Start typing and press Enter to search